مفالات مفالات

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
کشورهای عضو نهاد بین المللی صنعت هوانوردی, موسسات مالی و گروه های مختلف این صنعت در دومین گردهمایی جهانی هوانوردی ایکائو که در سال 2016 برگزار می شود, شرکت خواهند کرد.
۲۰ بهمن ۱۳۹۵
"پکیج مرز هوشمند" برای نخستین بار در فوریه 2013 از طرف کمیسیون اتحادیه اروپا مطرح شد. البته, اساس این طرح همان اقداماتی بود که در فوریه سال 2008 با هدف ایجاد یک "سیستم ورود/خروج" و همچنین راه اندازی "طرح مسافران ثبت شده" آغاز شده بود.
۱۲ آبان ۱۳۹۵
در سالهای اخیر، امنیت تبدیل به کارکردی کاملا حیاتی و البته به صورت فزاینده پیچیده برای سازمانهایی شده است که مسئول جابجایی افراد و کالاها در فرودگاه و حمل و نقل آنها در سراسر دنیا هستند.
۱۴ فروردين ۱۳۹۵
در سال 2015، فرودگاه بين المللي آل مكتوم، كه دومين فرودگاه بين المللي دبي به شمار مي رود، شاهد كاهش 2/45 درصدي در ترافيك مسافري خود بود.
۲۶ اسفند ۱۳۹۴
انجمن بين المللي حمل و نقل هوايي (ياتا) اعلام كرد: آمار ترافيك مسافري بين المللي در سال 2015 نشان مي دهد ميزان تقاضا (بر مبناي درآمد كيلومتر مسافر) در مقايسه با سال 2014 ميلادي، 5/6 درصد افزايش داشته است.
۷ بهمن ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: موقعيت ژئوپولتيك، ژئواستراتژيك و ژئواكونوميك ایران فرصت‌های جذابی را برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های حمل‌ونقل مسافر و بار هوایی ايران و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ايجاد كرده است.
۶ بهمن ۱۳۹۴
رئيس اجرايي کاپا گفت: اجلاس هوانوردي کاپا اولين رويداد تجاري بين المللي در امور اقتصادي ايران است که امروز پس از لغو تحريم هاي بين المللي با حضور 400 نماينده و عضو رسانه اي در تهران برگزار شد..
۲۸ آذر ۱۳۹۴
ایالات متحده در سال 1978 مقررات زدایی را آغاز کرد: که ممکن در آینده نتواند نیروی محرک خوبی برای صنعت هواپیمایی باشد. نکته قابل تامل این است که در سال های اخیر، با توجه به افزایش بی سابقه نرخ سوخت و بی ثباتی اقتصادی در جهان، صنعت هواپیمایی با مشکلات سختی مواجه بوده و شرایطی ایجاد شده است که هم اکنون، ایجاد تعادل میان دخل و خرج موفقیت مهمی برای خطوط هوایی تلقی می شود.
۱۰ آذر ۱۳۹۴
، صنعت فرودگاهي با دقت و حساسيت بيشتري فناوري هاي نوين اين حوزه را دنبال مي كند چرا كه "سامانه مديريت اطلاعات" نقش بي بديلي در ارتقا و تسهيل خدمات فرودگاهي دارد. امروزه، بسياري از فرودگاه ها و واحدهاي مراقبت پرواز، به سمت استفاده از سامانه هاي باز و سامانه هاي اطلاعات جغرافيايي رفته اند چرا كه مي دانند با استفاده از اين سامانه ها، امكان دسترسي و به مشاركت گذاشتن اطلاعات، تسهيل خواهد شد.
۱۰ آذر ۱۳۹۴
توسعه تجاري مرتبط با صنعت هوانوردي كه زماني فقط محدود به مستغلات فرودگاه ها و فضاي پيرامون آنها بود، به سرعت در حال عبور از اين فضاست. در اين فرايند، مناطق جديد اقتصاد شهري كه زير مجموعه فرودگاه ها به شمار مي روند، در حال شكل دادن "كلانشهرهاي فرودگاهي" هستند. كلانشهر فرودگاهي مشتمل بر شهر فرودگاهي و تجارت هاي مرتبط با صنعت هوانوردي است كه در مناطق اطراف فرودگاه قرار گرفته اند.
۱۰ آذر ۱۳۹۴
با اتخاذ سياست هاي آزادسازي تجاري و ظهور بازارهاي جديد بين المللي، هوانوردي تجاري و توسعه اقتصادي فرودگاه-محور (توسعه كلانشهرهاي فرودگاهي)، به طور همزمان در حال توسعه اند. اصول برنامه ريزي براي كلانشهرهاي فرودگاهي باعث ايجاد "اقتصادهاي سرعتي" مي شود و از طريق بهبود امكان دسترسي در مناطق فرودگاهي، با تجارت كالا و خدمات باعث رونق تجارت هاي وابسته به صنعت هوانوردي مي شود.

خبر نامه الکترونیکی خبر نامه الکترونیکی

نشریه داخلی مدیریت استراتژیک نشریه داخلی مدیریت استراتژیک

دوره های آموزشی دوره های آموزشی

مناسبت ها مناسبت ها

نهادهای بین المللی نهادهای بین المللی

  

 

کاتالوگ انتشارات ACI کاتالوگ انتشارات ACI

ACI

مجله خبری آسیا - اقیانوسیه مجله خبری آسیا - اقیانوسیه